Wskazówki dla początkujących pszczelarzy

Postautor: ognistyTom42 » 30 cze 2016, o 22:45

Jakie macie rady dla początkującego pszczelarza? Chcę przerobić odziedziczoną działkę na pasiekę, bo to takie marzenie z dzieciństwa mojej żony. Nigdy się nie wgłębiałem w temat oprócz oczywiście jedzenia miodu w ogromnych ilościach.
Awatar użytkownika
ognistyTom42

Postautor: ObertasONA » 1 lip 2016, o 00:51

Ojej, hodowanie pszczół to wspaniałe hobby! Bardzo rozwijające, nawet, jeśli się tego nie robi jakoś specjalnie zarobkowo. Ech, gdyby mój mąż coś takiego dla mnie chciał zorganizować, to jeszcze bylibyśmy małżeństwem. No ale teraz męża nie mam, a własną pasiekę jak najbardziej.
ObertasONA

Postautor: JerryT » 1 lip 2016, o 02:50

Nie da się w kilku zdaniach udzielić konkretnych odpowiedzi, jak nie ma nawet postawionego pytania. Nie wiem, przeczytaj podręcznik pszczelarski, idź na kurs? Nie wiem, co lepszego ci podpowiedzieć.
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: SobiesławPrądzyński » 1 lip 2016, o 05:17

Zgadzam się z kolegom pszczelarstwo to jest prawdziwa sztuka i nie dla każdego. Trzeba lat nauki i doświadczenia żeby czasem biednych pszczół nie skrzywdzić
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: ozorek » 1 lip 2016, o 08:03

Czy trzeba lat? Kłóciłbym się. Może prze erą internetu. Jest teraz całe mnóstwo internetowych poradników na temat pszczelarstwa i tak naprawdę każdy może być w stanie zostać dumnym hodowcą. Osobiście proponuję poczytać artykuły z tego http://www.pszczeliazyl.pl/blog/, bo autor w bardzo prostych słowach wdraża w cudowny świat pszczół. Podesłałem też koleżance, której się u mnie w pasiece spodobało i była zachwycona.
ozorek

Postautor: trapinch » 1 lip 2016, o 10:02

Też jak najbardziej polecam czytać blogi i oglądać filmiki. Dopiero wtedy można się zabierać. A tak w ogóle, to gratuluje pomysłu :)
trapinch

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Pasjonaci&hobbyści