Jak odbywa się produkcja filmów reklamowych?

Postautor: JajoBajo » 12 maja 2017, o 01:06

Cześć! z kolegami mamy na zaliczenie zrobić krótki film reklamowy, nie żadne tam dzieło, wystarczy filmowanie smartfonem, chodzi jednak o to, żeby przekaz był możliwie najbardziej zbliżony do tego, co można zobaczyć w spotach reklamowych. Macie może jakieś pomysły jak coś takiego mogłoby wyglądać? Nie chodzi o sam film, ale bardziej jego produkcję.
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: ObertasONA » 12 maja 2017, o 01:45

Cześć:) wydaje mi się, że najpierw przede wszystkim musicie ustalić do kogo kierujecie przekaz reklamowy. Inaczej będzie wyglądał film dla kobiet, mężczyzn, dzieci, studentów, prawników. Wiesz o co mi chodzi? Trzeba dostosować język.
ObertasONA

Postautor: SobiesławPrądzyński » 12 maja 2017, o 02:04

Koleżanka ma dużo racji, najwazniejsza jest narracja i fabuła. Musicie sobie stworzyć scenariusz takiego filmu i nie robić wszystkiego na czuja, bo nic z tego nie wyjdzie, trzeba trzymać się z góry założonego planu. Wiesz co zajrzyj sobie na tę stronę http://woodpeckermp.pl/produkcja-filmow-reklamowych/ to jest studio, które zajmuje się produkcją filmów reklamowych i zdradzają tak kilka pomysłów, może coś wyciągniecie z tych informacji.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: JajoBajo » 12 maja 2017, o 04:22

O dzięki, super że podesłałeś tę stronkę, poczytamy z kolegami dzisiaj wieczorem i mam nadzieję, że film wyjdzie okej!!:)
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: SobiesławPrądzyński » 12 maja 2017, o 06:25

Cieszę się, że pomogłem. Tak sobie jeszcze o tym myślę, i wydaje mi się, że ważny jest podkład dźwiękowy, musicie się zastanowić, czy to ma być lektor, jeśli tak, to któryś z was musi poćwiczyć kjwestię to wypowiedzenia, tak samo jeśli ma być muzyka, trzeba się zastanowić nad wyborem ścieżki dźwiękowej, to wszystko ma wpływ na emocje, a co za tym idzie na reakcje widza.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Tematyka dowolna