Jak zabezpieczyć bazę danych przed wyciekiem albo hakerami?

Postautor: ladymcbet » 13 mar 2017, o 00:03

Witam wszystkich. Ostatnio zaczęłam sie zastanawiać nad bezpieczenstwem danych w mojej firmie, bo mam całkiem pokaźną bazę. Coraz częściej słyszy sie o wyeickach personaliów, niedawno chyba nawet miało to miejsce w kancelarii komorniczej i tu pojawia się moje pytanie jak mogłabym się przed czymś takim zabepzieczyć?
ladymcbet

Postautor: JajoBajo » 13 mar 2017, o 00:55

Na pewno współpracujesz z jakimś informatykiem wiec on powinien wiedzieć co ma zrobić i jakie zabezpieczenia przygotować. Za to mu płacisz, a skoro mimo wszystko zastanawiaja Cię takie sprawy to zmien informatyka najlepiej na profesjonalną firmę.
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: ladymcbet » 13 mar 2017, o 01:20

Przeszłabym na firmę ale to chyba rozwiązanie dla wiekszych firm nie?
ladymcbet

Postautor: JajoBajo » 13 mar 2017, o 03:41

Nie :). Znam ludzi którzy mają jednoosobowe działalności i mimo wszystko korzystają z profesjonalnych firm informatycznych. Tak jest taniej i lepiej dla twojego biznesu bo firmy zewnetrzne bardziej przykladaja sie do tematu niz tacy sobie informatycy. Konkretny spis rzeczy które można zrobić jest tu: https://www.lizard.pl/procedury-dokumentacje-polityki-bezpieczenstwa. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: ladymcbet » 13 mar 2017, o 05:07

Dzięki! Załóżmy że chciałabym zacząć współpracę z firmą zewnętrzną od IT. Kogo na moim miejscu byście wybrali jeśli najbardziej zależałoby mi na bezpieczeństwie bazy danych klientów?
ladymcbet

Postautor: miniona » 13 mar 2017, o 06:48

Hejka. W porządku jest firm o której pisał już kolega. Jestem z nimi od początku działalności, często sprawdzam jak ich oferta ma się na tle innych i nadal nie widzę powodu żeby zmienić :). Wszystko jest jak należy, narzekać nie mogę ani na cenę ani na jakość współpracy. Tu masz opis usługi back upu danych - https://www.lizard.pl/polityka-backup. W razie czego pytaj śmiało, pzdr.
miniona

Postautor: SobiesławPrądzyński » 13 mar 2017, o 08:48

O wyciek danych dziś naprawdę nietrudno. Pomijam już ataki hakerskie bo małe firmy raczej nie są na nie narażone, ale często w wyniku błędu pracownika, czy śmiesznej awarii informacje z baz danych wydostają się do innych klientów. Pracowałem w firmie gdzie mieliśmy bazę maili i automat do wysyłania wiadomości. W pewnym momencie coś się poplątało bo automat słał rekordy z bazy. Ktoś dostawał maila z 10 imionami nazwiskami i peselami.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: miniona » 13 mar 2017, o 10:57

Dlatego trzeba współpracować z pewnymi firmami. U mnie nigdy nie było takich problemów.
miniona

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Wśród komputerów i internetu