IT dla przedsiębiorstw

IT dla przedsiębiorstw

Postautor: JerryT » 26 lip 2016, o 18:36

Witam, w ramach oszczędności chcemy nawiązać współprace z firmą zajmującą się opieką informatyczną w Krakowie. Proszę o opinie o firmie. Chodzi o wszelkie sprawy informatyczne związane z konserwacją sprzętu, poprawną pracą komputerów, pomocą w razie awarii. Nie chcemy zatrudniać do tego pracowników tylko mieć firmę zewnętrzna, która w razie potrzeby wkroczy i naprawi, co trzeba. Podstawowymi sprawami, jak instalacja programów, kupno sprzętu itp, zajmujemy się sami, chodzi nam właśnie o sytuacje awaryjne, kiedy coś się zepsuje, padnie internet, trzeba będzie odzyskać jakieś dane z komputera... tego typu sprawy.
Awatar użytkownika
JerryT

IT dla przedsiębiorstw

Postautor: ognistyTom42 » 26 lip 2016, o 21:00

Ja mam pozytywną opinię o Indata Solutions, zajmują się outsourcingiem IT, czyli ogólnym wsparciem informatycznym, zarówno bezpośrednim, jak i online czy przez telefon. Czasami niektóre sprawy można rozwiązać samemu, nie trzeba umawiać informatyka i wtedy też na pewno fajnie jest mieć firmę, która ci zdalnie powie, co robić, bo to jest oszczędność czasu i środków finansowych. Ja korzystałem właśnie najczęściej z tej formy pomocy.
Awatar użytkownika
ognistyTom42

IT dla przedsiębiorstw

Postautor: JerryT » 26 lip 2016, o 23:08

Świetnie, dzięki za informacje.
Awatar użytkownika
JerryT

IT dla przedsiębiorstw

Postautor: ognistyTom42 » 27 lip 2016, o 01:12

Acha, jeszcze zajmują się też zabezpieczeniem przed utratą danych, obsługą programów do backupu, co na pewno w dużej firmie jest bardzo ważne.
Awatar użytkownika
ognistyTom42

IT dla przedsiębiorstw

Postautor: trina » 27 lip 2016, o 03:47

Dzień dobry. Chciałabym zapytać w związku z powyższym, jakie są rozwiązania na zabezpieczenie danych z komputera i czy da się ewentualnie odzyskać dane po przeinstalowaniu systemu.
trina

IT dla przedsiębiorstw

Postautor: ognistyTom42 » 27 lip 2016, o 06:25

Z odzyskaniem może być kiepsko, jeśli został zainstalowany całkiem nowy system na komputerze to raczej sprawa jest przegrana. Jeśli chodzi o zabezpieczenia to można robić ręcznie, kopiować na zewnętrzny albo wirtualny dysk czy tzw. chmurę albo zainstalować jakiś program czy aplikację która to będzie robić automatycznie. Generalnie jest na to sporo sposobów, oczywiście najbezpieczniej zawsze jest mieć dane w kilku miejscach, właśnie na dysku czy zwykłym pendrivie, wirtualnie również, choćby na zwykłym dysku wirtualnym oferowanym przez Google.
Awatar użytkownika
ognistyTom42

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Wśród komputerów i internetu