Czy pierścionki zaręczynowe ze sklepu internetowego mają certyfikat?

Postautor: JajoBajo » 30 paź 2017, o 19:19

Zastanawiam sie czy zlote pierscionki z brylantami kupowane przez internet sa certyfikowane. Chodzi mi o to, czy jak kupie taki pierscionek to dostane jakies potwierdzenie jego autentycznosci, ze faktycznie ma prawdziwego brylanta i jak to ewentualnie sprawdzic?
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: SobiesławPrądzyński » 30 paź 2017, o 20:28

To zależy gdzie kupujesz, ale ogólnie diamenty w obrocie muszą mieć certyfikaty, bo tak unika się podejrzenia, że zostały skradzione. Sklepy internetowe handlujące biżuterią muszą wystawiać takie certyfikaty. Weź sobie na przykład sklep jubilerski VIRAGO. Oni wystawiają certyfikat do każdego pierścionka z brylantem czy innym kamieniem szlachetnym.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: JerryT » 30 paź 2017, o 23:16

no tak, tylko czy te certyfikaty sa miarodajne, przeciez napisac mozna wszystko
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: SobiesławPrądzyński » 30 paź 2017, o 23:52

No to idziesz do pierwszego lepszego jubilera i to weryfikujesz. Każdy ci sprawdzi, czy na pierścionku jest prawdziwy brylant czy zwykłe szkiełko.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: ObertasONA » 31 paź 2017, o 01:12

ja bym się bała kupić złoty pierścionek przez internet. Poza tym jak sprawdzisz, czy będzie pasował na palec Twojej dziewczyny?
ObertasONA

Postautor: SobiesławPrądzyński » 31 paź 2017, o 02:34

Nie ma się czego bać! Internetowe sklepy jubilerskie niczym nie ustępują punktom sprzedaży stacjonarnej. Zresztą większość takich sklepów ma swoje punkty sprzedaży detalicznej. A jak sprawdzić rozmiar pierścionka? To również bardzo proste. Na przykład w tym serwisie http://virago.sklep.pl/ podana jest tabela rozmiarów obwodów palca i na tej podstawie zamawia się pierścionek. Poza tym w razie czego pierścionki zaręczynowe ze sklepu internetowego zawsze można zwrócić. Każdy kupujący ma na to 14 dni od momentu otrzymania pierścionka.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: BratanekSiostrzeńca » 31 paź 2017, o 04:23

ja od lat kupuje biżuterie od jubilerów internetowych i jeszcze nigdy się nie nacięłam, najważniejszy jest stosunek jakości do ceny, a w popularnych sieciach jubilerskich jest po prostu strasznie drogo
BratanekSiostrzeńca

Postautor: JerryT » 31 paź 2017, o 06:35

ja kupiłem pierścionek zaręczynowy z brylantem przez internet i normalnie dostałem do niego certyfikat autentyczności. Dla pewności poszedłem do jubilera. Co prawda wagi diamentu nie mógł podac bez oderwania go od pierscionka, ale mówił, że na jego oko waga się zgadza.
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: JajoBajo » 31 paź 2017, o 08:27

troche mnie uspokoiliscie, bo chce zamowic pierscionek, ale zwyczajnie sie troche balem, a z tymi sieciowymi jubilerami to pełna zgoda, ich ceny sa kosmiczne.
Awatar użytkownika
JajoBajo

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Przeznaczony dla kobiet