Czy za udział w bójce można trafić do więzienia?

Postautor: JajoBajo » 20 paź 2016, o 00:54

Brałem w udział bójce, którą nie ja sprowokowałem, ale traf chciał tak, że ten kto zaczoł bardziej ucierpiał ode mnie. Teraz mam wezwanie na policje i zastanawiam się, jak to może się skończyc. Najgorsze, że nie mam świadków i boje się, że to ja będę oskarżonym. Czy za takie coś moge trafić do paki?
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: SobiesławPrądzyński » 20 paź 2016, o 01:47

Niestety, ale jest to prawdopodobne. Jak koleś bardziej ucierpiał od Ciebie i nie masz świadków, że to on zaczął, to prokurator może winę zwalić na Ciebie. Poszukaj sobie w Warszawie adwokata, chyba że jesteś z innego miasta, bo inaczej możesz mieć duży kłopot. Nadzieja jest w tym, że ten drugi ma kartotekę i prokurator zorientuje się, kto mógł być prowodyrem.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: ObertasONA » 20 paź 2016, o 04:03

Jak nie masz świadków to wychodzi na to, że tamten drugi jest poszkodowany. Szczerze współczuję takiej sytuacji. Może w miejscu bójki był monitoring? Pogadaj z policjantami, niech to sprawdzą, albo samemu popytaj w okolicznych lokalach, może coś się nagrało.
ObertasONA

Postautor: JerryT » 20 paź 2016, o 06:03

Wychodzi na to, ze to ty mozesz byc sprawcą. Niestety tak często działa prawo karne adwokat Warszawa to hasło wklep sobie w wyszukiwarke i sprawdz, do kogo można się ewentualnie zgłosić w takiej sytuacji. Szczerze, to nie zazdroszcze sytuacji, w jakiej sie znalazłes. Może ten kierunek z kamerami i monitoringiem wydaje sie słuszny. Warto spróbowac. Jak będziesz miał jakikolwiek dowód to postawi cie w zupełnie innym świetle.
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: ognistyTom42 » 20 paź 2016, o 08:05

Możesz liczyć, że koleś sam się przyzna do winy ;) Sorry za czarny humor. Sytuacja faktycznie niewesoła.
Awatar użytkownika
ognistyTom42

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Typowo męski