Jaki rejestrator CCTV wybrać, by uzyskać najlepszą jakość nagrania?

Postautor: JajoBajo » 22 cze 2017, o 20:11

Cześć! Sprawa wygląda tak, że mam własny sklep, gdzie od dłuższego czasu mam założony monitornig. Wszystko fajnie się niby wydawało, bo nagrywa, ale jak ostatnio mnie ktoś ograbił, to się okazało, że materiał jest takiej jakości, że nie da się gościa w ogóle zidentyfikować, już nie wspomnę o tym, że film jest poklatkowy… Rozmawiałem ze znajomym, który mi powiedział, że to może być wina rejestratora cctv. Powiem szczerze, że ja się na tym zupełnie nie znam, dlatego do Was pytanie, jaki rejestrator powinienem wybrać, żeby na przyszłość mieć lepszą jakość obrazu?
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: ObertasONA » 22 cze 2017, o 21:29

Musisz przede wszystkim zwracać uwagę na kompresję obrazu. Ja mam taki rejestrator, który zapisuje mi pliki w kompresji H.264. Przy dużej ilości materiału, jaką maszynka może zapisać, zachowana jest wysoka jakość obrazu.
ObertasONA

Postautor: SobiesławPrądzyński » 22 cze 2017, o 21:46

Racja, ale kompresja nie załatwia też kwestii klatkowania obrazu. Tutaj liczy się prędkość nagrywania. Według mnie jednak oprócz samej prędkośći zapisu ważniejsza jest rozdzielczość. W końcu im wyższa, tym więcej widać,a to, że obraz nie jest płynny… w końcu nie oglądasz go w domu dla rozrywki, tylko chcesz się zniego dowiedzieć, kto Ci narobił szkód, prawda?
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: JajoBajo » 22 cze 2017, o 23:27

No to też racja. Ale i tak jestem w kropce, bo mówicie o parametrach, które coś mi tam mówią, jak patrzę na taki rejestrator, ale zupełnie nie wiem, czy akurat tej firmy urządzenie, które akurat sprawdzam, będzie dobre.
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: JerryT » 23 cze 2017, o 02:25

Siema! Powiem Ci stary, że jeśli masz taki problem, to oże zamiast samodzielnego doboru rejestratora CCTV to postawisz na profesjonalistów? Mianowicie chodz imi o to, że jak się zgłosisz do jakiejś firmy, która się zajmuje monitoringiem, to oni ci dobiorą taki sprzęt, abyś ty był zadowolony i uzyskał taki efekt, o jakim myślałeś. Taką ofertę możesz znaleźć na przykład pod adresem http://www.itchome.pl/rejestratory-cctv-pm-43.html. Masz też co nieco wyjaśnione odnośnie parametrów, o których mówiono wyżej.
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: JajoBajo » 23 cze 2017, o 04:30

W sumie o tym nie pomyślałem, a jakie oni mają ceny? Bo to też nie chcę przepłacać.
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: JerryT » 23 cze 2017, o 05:44

Ujmę to tak, ceny mają naprawdę w porządku. Ale z drugiej strony pomyśl – więcej stracisz na instalacji profesjonalnego sprzetu do monitoringu, czy na kolejnych potencjalnych kradzieżach?
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: JajoBajo » 23 cze 2017, o 07:59

W punkt… teraz mi wynieśli towaru na ponad 2 tysiące złotych…
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: JerryT » 23 cze 2017, o 09:30

Sam więc widzisz :)
Awatar użytkownika
JerryT

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Z czym mamy kłopot?