Skalling Gdańsk – wiecie gdzie zrobić?

Postautor: JajoBajo » 10 sty 2017, o 16:51

Cześć. Ostatnio zauważyłem u siebie brzydki nalot na zębach. Piję dużo kawy, palę niestety papierosy, więc nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Zastanawiam się tylko, czy ktoś mógłby mi polecić dentystę, gdzie wykonam skalling? Niedawno przeprowadziłem się do Gdańska i nie bardzo wiem, gdzie to zrobić profesjonalnie.
Awatar użytkownika
JajoBajo

Postautor: SobiesławPrądzyński » 10 sty 2017, o 19:23

A co to jest w ogóle ten skalling?
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: ObertasONA » 10 sty 2017, o 21:40

Skalling to nic innego jak usuwanie kamienia nazębnego, który osadza się przede wszystkim w okolicy szyjek zębowych. Ma on takie ciemne zabarwienie i wygląda nieestetycznie na zębach. Kamień osadza się w takich miejscach, gdzie trudno dotrzeć szczoteczką i mogą się tam rozwijać bakterie.
ObertasONA

Postautor: SobiesławPrądzyński » 10 sty 2017, o 22:49

Ja nigdy nie usuwałem kamienia i jakoś żyję. Moim zdaniem trzeba po prostu dbać o zęby i je dokładnie myć, to kamień nie będzie się tworzył.
Awatar użytkownika
SobiesławPrądzyński

Postautor: ObertasONA » 11 sty 2017, o 01:28

Nie do końca tak jest. Kamień osadza się w trudnodostępnych miejscach i czasem szczoteczka tam nie dociera. Poza tym są osoby, które mają predyspozycje do osadzania się kamienia. Jeśli nie chcesz, to nie usuwaj. To jest Twoja sprawa, ale pamiętaj, że mogą się tam zbierać bakterie, które prowadzą nawet do powstawania próchnicy lub, co gorsza paradontozy, czyli wypadania zębów.
ObertasONA

Postautor: JerryT » 11 sty 2017, o 04:10

Ja kiedyś byłem w Mediss – gabinety stomatologiczne i naprawdę byłem zadowolony, bo dokładnie usunęli cały kamień.
Awatar użytkownika
JerryT

Postautor: favela » 11 sty 2017, o 05:35

Zgadzam się z kolegą! Jeśli chcesz wykonać skalling w Gdańsku to też mogę Ci śmiało polecić ten gabinet. Na ich stronie internetowej: http://dentysta-gdansk.com/uslugi/profilaktyka/ możesz sobie przeczytać dokładnie o tym zabiegu, jak to robią itd. Ja chodzę tylko do tego stomatologa, bo mają też fajne podejście do pacjenta. To jest naprawdę ważne, bo mój poprzedni dentysta kompletnie nie zwracał uwagi na to, czy coś mnie boli, czy nie.
favela

Postautor: JajoBajo » 11 sty 2017, o 07:13

Dzięki za polecenie gabinetu, na pewno skorzystam. Ja do tej pory wykonywałem usuwanie kamienia 1-2 razy w roku i nie chciałbym teraz tego zaniedbywać.
Awatar użytkownika
JajoBajo

nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do Szlachetność zdrowia